PARAFIA POSTOLISKA                      NUMER RACHUNKU BANKOWEGO 30124056311111001048075892

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024

1. Dziś I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.00 wystawienie NS, litania do Serca Pana Jezusa w intencji Ojczyzny, Parafii i naszych rodzin.
    2. Wkraczamy w III tydzień Wielkiego Postu. Jak przeżywamy ten czas? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że ma to być czas naszego nawrócenia? Czy postanowiliśmy już, że w czasie tego Wielkiego Postu z całą powagą i odpowiedzialnością podejmiemy trud odbycia Sakramentu Pokuty i Pojednania – dobrej spowiedzi świętej? Te i wiele innych pytań niech będzie świętym zaczynem niepokoju wiodącego nas na radosne spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem.
    3. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 14.00.
    4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Duszpasterz Młodzieży naszej diecezji ks. Michał Dziedzic. Rekolekcje potrwają od niedzieli do środy włącznie. Plan rekolekcji:

i.     Niedziela – układ Mszy Św. jak w każdą niedzielę.

ii.     Poniedziałek, wtorek, środa – 10.00, 14.30, 16.30, 18.00 i 20.00.

Chorych odwiedzimy w poniedziałek (prosimy zgłaszać do zakrystii).

Spowiedź we wtorek i w środę.

1. Prasa katolicka na stoliku przy końcu ławek.
  2. Tradycyjnie zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która będzie miała miejsce 15 marca. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.30, a następnie udamy się w drogę. Trasa jak w ubiegłym roku: Od Kościoła, przez Jarzębią Łąkę, Dębinki ul Cicha, Fabianowska, Wspólna, Norwida, skręcamy w lewo na Lipiny, przez Lipiny do Wagana, następnie Waganka, później udajemy się na Przykory. Przez Przykory do Mokrej Wsi (obok Szkoły) w kierunku przejazdu. Od przejazdu do Pałacu w Chrzęsnem, przy Pałacu skręcamy w prawo w stronę Kościoła.

1. Do Domu Ojca na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu:

†      Andrzeja Rozbickiego – l. 65 – z Lipin.

†      Zofię Pergoł – l. 88 – z Dębinek.

†      Wiesławę Kur – l. 84 – z Białek.