PARAFIA POSTOLISKA                      NUMER RACHUNKU BANKOWEGO 30124056311111001048075892

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. – 31.05.2020

1. Kończy się Okres Paschalny. Niech Dary Ducha Św., którego Pan wylał obficie umocni w nas dzieło zbawienia w swym codziennym życiu. Możemy dawać świadectwo Chrystusowi i drugiemu człowiekowi, bo Duch Pana umacnia to co słabe, prostuje co błędne, rozgrzewa to co oziębłe, przynosi błogosławieństwo i pokój.
  2. Dziś kończy się okres komunii wielkanocnej – w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej.
  3. Dziś można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
  4. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę o godz. 18.00.
  5. Przypominamy, że ołtarz na Boże Ciało wykonują w tym roku mieszkańcy:
    • I ołtarz – Chrzęsne od początku do Pałacu
    • II ołtarz – Chrzęsne kolonia – lewa i prawa strona
    • III i IV ołtarz – mieszkańcy Postolisk
  6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Święto to ma na celu stać się inspiracją do wzmożonej modlitwy Kościoła za jego pasterzy. Prośmy o świętość i wierność dla nas kapłanów. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00.
  7. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 07.00 – 09.00 i od 15.00 do 17.00.
  8. W sobotę I sobota miesiąca – adoracja NS od godz. 07.00 i o 08.00 Msza Św. w intencji parafian i gości modlących się w naszym Kościele.
  9.  W piątek o godz. 19.00 obowiązkowe spotkanie dla obojga rodziców, którzy chcą ochrzcić w najbliższym czasie dziecko. Na spotkanie przynosimy ksero aktu urodzenia dziecka. Spotkanie w świetlicy parafialnej.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie dla par, które rozpoczęły, a nie zakończyły kursu przedmałżeńskiego.

11.  Rozpoczynamy miesiąc czerwiec a wraz z nim nabożeństwa czerwcowe, które będą się odbywać zaraz po zakończeniu Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
12.  Obowiązkowa zbiórka ministrantów przed Uroczystością Bożego Ciała w sobotę 06 czerwca o godz. 15.00.
13.  Prasa katolicka na stoliku przy końcu ławek.

14. Do Domu Ojca na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy w tym tygodniu:

†      Kacpra Zaorskiego – l. 20 – z Chrzęsnego.

†      Artura Szymańskiego – l. 45 – z Obrębu.

†      Sylwestra Oleszczuka – l.57 – z Chrzęsnego.

†      Stanisława Oleszczuka – l.64 – z Chrzęsnego.