PARAFIA POSTOLISKA                      NUMER RACHUNKU BANKOWEGO 30124056311111001048075892

18 lutego 2018 roku

I niedziela Wielkiego Postu

1. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

• Adam Karolak, kawaler z parafii tutejszej (Chrzęsne) i Natalia Sokołowska, panna z parafii Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Tłuszczu (zapowiedź 2).

Polecamy narzeczonych modlitwie parafian. Jeśli ktoś znałby przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi jest zobowiązany do poinformowania o tym w kancelarii parafialnej.

2. W Środę Popielcową wkroczyliśmy w liturgiczny okres Wielkiego Postu. Niech ten czas, który nastał będzie przez nas uszanowany. Niewiele potrzeba, aby zakłócić powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy, czasu zbliżenia się do Boga. Wystarczy niekiedy błahy powód - imieniny, urodziny. Tego się nie da pogodzić z wielkopostnym umartwieniem.

3. W okresie Wielkiego Postu pamiętajmy o uczestnictwie w nabożeństwach:

* Droga Krzyżowa (w każdy piątek):

• 14:45 - z udziałem dzieci
    • 16:15 - z udziałem młodzieży i dorosłych

* Adoracja Krzyża (w każdy piątek) - godz. 19:00

* Gorzkie Żale (w każdą niedzielę) - godz. 16:30.

4. Dziś na Mszy świętej o godz. 12:00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy świętej krótkie spotkanie z rodzicami tych dzieci.

5. Dzisiaj również o godz. 15:00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński przeznaczony dla par, które w najbliższym czasie planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Spotkania będą się odbywać w świetlicy parafialnej.

6. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w najbliższą sobotę o godz. 10:00.

7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie budowy kościoła w Miąsem. Będą również zbierane ofiary do puszek na misyjne dzieło "Ad gentes".

8. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

9. Do domu Ojca, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy w tym tygodniu:

• Tadeusza Wójcika (l.58) z Chrzęsnego
  • Wiesława Michalika (l. 69) z Jarzębiej Łąki