PARAFIA POSTOLISKA                      NUMER RACHUNKU BANKOWEGO 30124056311111001048075892

W okresie wiosenno-letnim:

Poniedziałek - od godz. 18:30 do 19:30

Środa - od godz. 18:30 do 19:30

Piątek - od godz. 18:30 do 19:30

Sobota - od godz. 7:30 do 8:30

Chrzest

Dziecko powinno być ochrzczone w parafii jego rodziców (w uzasadnionych przypadkach za zgodą pisemną proboszcza własnego w innej parafii). Przy wyborze imienia dla dziecka rodzice powinni troszczyć się o to, by wybrane imię było zgodne z duchem chrześcijańskim. Rodzice dziecka wybierają ojca i matkę chrzestnych.

Chrzestni powinni:

• mieć co najmniej 16 lat
  • być osobami, które przyjęły sakramenty: Chrztu, Eucharystii i Bierzmowania
  • być wierzącymi i praktykującymi nie mogą to być osoby żyjące w związkach niesakramentalnych
  • przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania
  • troszczyć się o wiarę swoją i swego dziecka chrzestnego

W celu spisania aktu chrztu dziecka, należy zgłosić się do kancelarii parafialnej co najmniej dwa tygodnie przed planowanym chrztem i przedstawić do wglądu:

• odpis aktu urodzenia dziecka (z Urzędu Stanu Cywilnego)
  • świadectwo ślubu kościelnego rodziców dziecka
  • świadectwa moralności chrzestnych (od własnych proboszczów)
  • podać dane personalne chrzestnych (imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania)

W dniu chrztu należy: