Kancelaria parafialna w dniu 16.03.2024 NIECZYNNA

Piątek: 17.30 - 18.30

Sobota: 07.30 - 08.30

Chrzest

Dziecko powinno być ochrzczone w parafii jego rodziców (w uzasadnionych przypadkach za zgodą pisemną proboszcza własnego w innej parafii). Przy wyborze imienia dla dziecka rodzice powinni troszczyć się o to, by wybrane imię było zgodne z duchem chrześcijańskim. Rodzice dziecka wybierają ojca i matkę chrzestnych.

Chrzestni powinni:

• mieć co najmniej 16 lat
  • być osobami, które przyjęły sakramenty: Chrztu, Eucharystii i Bierzmowania
  • być wierzącymi i praktykującymi nie mogą to być osoby żyjące w związkach niesakramentalnych
  • przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania
  • troszczyć się o wiarę swoją i swego dziecka chrzestnego

W celu spisania aktu chrztu dziecka, należy zgłosić się na spotkanie przedchrzcielne organizowane przynajmniej raz w miesiącu (zakładka Ogłoszenia) i przedstawić do wglądu:

• odpis aktu urodzenia dziecka (z Urzędu Stanu Cywilnego)
  • świadectwo ślubu kościelnego rodziców dziecka
  • świadectwa moralności chrzestnych (od własnych proboszczów)
  • podać dane personalne chrzestnych (imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania)

W dniu chrztu należy: